How to Have Sex

Tijden en tickets

geen voorstellingen op het programma

IFFR Preview

Best Holiday. Ever!

De eindexamens zitten erop en om dat te vieren vertrekt Tara met haar twee beste vriendinnen op vakantie naar Kreta. Drinkend, dansend en flirtend bewegen de meiden zich van club naar pool party op zoek naar avontuur en onvergetelijke nachten, de vrijheid tegemoet. De druk om seks te hebben is groot, vooral bij Tara die als enige van de groep nog geen ervaring heeft. Maar wat de beste vakantie van hun leven moet worden, verandert wanneer Tara’s grenzen achteloos worden overschreden. How To Have Sex is een film over het pad naar volwassen worden en de kwetsbaarheid van jongeren wanneer ze te maken krijgen met grensoverschrijdend gedrag en groepsdruk. Met haar energieke, krachtige en tevens confronterende filmdebuut toont de Britse regisseur Molly Manning Walker hoe belangrijk het gesprek rondom consent nog altijd is. Sinds de première op het Festival van Cannes, waar de film werd bekroond met de Un Certain Regard-prijs, viel How To Have Sex nog vele malen in de prijzen, waaronder voor de verbluffende acteerprestatie van Mia McKenna-Bruce als Tara.

Molly Manning Walker, GBR 2023 - 98 min
drama met: Shaun Thomas, Mia McKenna-Bruce, Lara Peake

nieuw • plattelandsdrama

Kaas maken in de Jura

Vingt Dieux

Winnaar van een César voor beste debuut en een enorme filmhit in Frankrijk. In dit warme en authentieke portret van jonge boeren en hun cultuur in de Jura hoopt wildebras Totone op de hoofdprijs van een kaaswedstrijd voor de beste Comté van de regio.

verwacht vanaf filmweek 18

zo spannend als een spionagethriller

Ghost Trail

Spannend drama weet op een verhelderende manier spionagethriller en vluchtelingendrama samen te brengen. De jonge Syriër Hamid maakt deel uit van een geheime organisatie die probeert de bewaker uit zijn gevangenenkamp op te sporen.

literatuurverfilming

Wraak en liefde

Le comte de Monte-Cristo

Wervelend en weelderig vormgegeven kostuumdrama naar de beroemde roman van Alexandre Dumas waarin de bedrogen held na decennia gevangenschap schatrijk naar Frankrijk terugkeert, zinnend op zoete wraak.

zondagavond 4 mei - docu eenmalig

Filmmaker in oorlogstijd

De propagandist

Vanwege Dodenherdenking vertonen we eenmalig deze bijzondere documentaire over de opkomst en ondergang van de Nederlandse filmmaker Jan Teunissen (1898-1975) die tijdens de Tweede Wereldoorlog uitgroeide hij tot de machtigste man in de Nederlandse filmindustrie. 

verwacht vanaf speelweek 18

De psyche van een collaborateur

Quisling – The Final Days

Psychologisch portret van de laatste maanden in het leven van Vidkun Quisling, minister-president van Noorwegen tijdens de bezetting. Quisling, openlijk bewonderaar van Hitler, vormde vanaf april 1940 een regering en collaboreerde met de Duitse bezetters.

Italiaanse familiekroniek

Liefde in de bergen

Vermiglio

Prachtige Italiaanse familiekroniek in een afgelegen bergdorpje hoog in de Alpen. In vier seizoenen volgen we het gezin van de dorpsonderwijzer en dochter Lucia. Veelbelovend regisseur Maura Delpero putte uit haar eigen familiegeschiedenis.

muzikale feelgoodfilm

verbroederende muziek

En fanfare

In dit komische drama ontdekt een gerenommeerd dirigent dat hij geadopteerd is maar ook dat hij een jongere broer heeft in een fabrieksstad, mét een uitzonderlijk muzikaal talent. Hun ontmoeting is het begin van een sociaal en muzikaal avontuur.

Braziliaanse geschiedenis

Opboksen tegen de dictatuur

I'm Still Here

Ainda Estou Aqui

Oscar voor Beste buitenlandse film voor dit historische drama uit Brazilië, is een intiem en zorgvuldig portret van het gelukkige gezin van congreslid Rubens Paiva die in 1971 plots wordt opgepakt, om nooit mee terug te keren.

politieke thriller

Maatschappij en gezin in Teheran

The Seed of the Sacred Fig

De Oscar voor Beste buitenlandse film ging dit jaar net niet naar dit familiedrama dat uitmondt in een verpletterende politieke thriller binnen het gezin van een jonge onderzoeksrechter dat onder druk komt te staan door studentenprotesten.

kinderfilm in de Mei-vakantie

Prentenboeken komen tot leven

Vogelhuis-verhaaltjes

In de mei-vakantie komen illustraties van prachtige prentenboeken tot leven. Negen verhaaltjes voor kinderen verzameld in 45 minuten geanimeerde beelden over vogeltjes die vliegen, fluiten, tsjilpen en die bijzondere avonturen beleven.